سـیـویـلرن افـتـتاح شـد **ویژه شده**

سـیـویـلرن افـتـتاح شـد

بالاخره پس از گذشت تقریبا شش ماه از تصمیم نهایی برای ایجاد یک بستر مناسب به منظور فعالیت مهندسان و دانجویان رشته عمران علی الخصوصی ؛ مهندسان و دانشجویان سازه و زلزله و همچنین ایجاد یک شبکه گسترده مجازی از مهندسان و داانشجویان طراح و محاسب ؛ وب سایت گروه آموزشی – مهندسی سیویلرن افتتاح شد.

سيويلرن افتتاح شد . . . !

گروه آموزشی سیویلرن با مدیریت یکی از چهره های موفق و خوشنام در عرصه آموزش محاسبات سازه و همچنین طراحی و محاسبات ساختمان های بتن آرمه ؛ جناب آقای مهندس اتیلا امینی پایه ریزی و تاسیس شد. همانگونه که بسیاری از شما عزیزان آگاهید ؛ جناب مهندس امینی پس از گذشت سالها فعالیت در عرصه طراحی و محاسبات سازه و همچنین کار بسیار در زمینه آموزش طراحی ساختمان های بتنی با موسسات و  آموزشگاه های مختلف در سطح کشور ، تصمیم گرفتند با تنی چند از همکاران لایق و برجسته خود در امر طراحی سازه ؛ گروهی را تشکیل داده و  اینبار مدیریت و برنامه ریزی دوره های آموزشي خود را خودشان شخصا در دست بگیرند. چرا که در این سالها با مشاهده بعضاً کاستی های موجود در برخی از موسسات آموزشی و همجنین عدم صداقت در این موسسات و مراکز آموزشی ؛  ایشان را وادار کردند تا علاوه بر فعالیت در فیلد طراحی سازه ؛ پا به مارکت آموزشی کشور بگذارند.

اولین قدم هر گروه آموزشی شعار و اهداف آنهاست. شعار آموزشی گروه سیویلرن مبتنی بر علمی بودن و کاربردی بودن آموزشهاست. به عبارتی سیویلرن آمده است تا مرکزی باشد برای آموزش های صددرصد علمی – کاربردی . چرا که گروه سیویلرن این پتانسیل را در مدیریت و کادر آموزشی خود می بیند و همچنان معتقد است عليرغم وجود تعداد کثيري از سايتها و موسسات آموزشي ؛ هنوز آنطور که بايد و شايد اين موسسات صادقانه منابع آموزشي و آن آموزش ناب و خالص را در اختيار دانش پژوهان قرار نمي دهند و بعضا با سوءاستفاده از ندانسته هاي قشر فرهيخته دانشجو و دانش پژوه ؛ به دنبال اهداف بيزنسي خود و تبليغات براي برندهاي مطرح بازار ساخت و ساز در کشور هستند.

لذا مجدداً خواهيم گفت : سیویلرن آمده است تا مرکزی باشد برای آموزش های صددرصد علمی – کاربردی . . .!

 

 این تنها یک شعار نیست و یک ادعائیست که آنرا بارها و بارها به شما اثبات کرده ایم و در ادامه نیز اثبات خواهیم کرد. وجود دانشجویان و مهندسانی که پیش از این در دوره های آنلاین و حضوری شخص مدیریت گروه سیویلرن ؛ (اقای مهندس امینی) شرکت داشته اند سندی بر صحت ادعای ماست. لذا با این تفکر و رویکرد در جذب هیئت علمی سیویلرن و تشکیل یک کادر آموزشی مجرب و متعهد ؛ گروه سیویلرن شکل گرفت و به جذب اساتیدی پرداختیم که بتوانند این شعار گروه را حقیقتاً عملی کنند.

در این راستا برای تحقق بخشیدن به این افکار  ؛ مجبور به تحمل سختی ها و مشقت های بسیاری شدیم. همچنین برای آنکه بتوانیم خود را اثبات کنیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم ؛ متحمل هزینه های گزافی شدیم. نمونه ای از این هزینه ها ، راه اندازی وب سایت سیویلرن و همچنین شبکه مجازی سیویلرن است که در آینده بیشتر درباره این شبکه مجازی برای شما سخن خواهیم گفت. علاوه بر اینها به جهت هرچه بهتر برگزار شدن دوره های آموزشی در سیویلرن ؛ علاوه بر ارتقاء سطح فنی و علمی دوره ها ؛ به ارتقاء سطح کیفیت برگزاری دوره ها نیز اندیشیدیم.

لذا بر آن شدیم در اولین قدم ، مکانی مناسب و درخور مهندسین و دانشجویان کشور فراهیم آوریم. آن هم با تجهیزات و امکانات آموزشی مدرن و به روز و علاوه بر اینها محیطی دلنشین و صمیمی که امر آموختن را بیش از پیش ساده و ساده تر کند ؛ تا اينکه لذت واقعي آموزش را تجربه کنيد!

 

از آنجائیکه برگزاری دوره های سیویلرن تنها به دوره های حضوری محدود نمی شود ؛ برای ارائه و برگزاری دوره های مجازی و آنلاین نیز اقدامات شایسته ای صورت گرفته است که قطعاً روند آموزش آنلاین در کشور را متحول خواهد ساخت. گروه آموزشی سیویلرن با تاکید بر اهداف خود بهترین و جامع ترین سیستم وب کنفرانس موجود در جهان را برای ادامه فعالیت های مجازی خود انتخاب نمود. سیستم وب کنفرانس Adobe Connect9.5-2.16 آخرین و به روز ترین سیستم  وب کنفرانس در جهان است. بطوریکه این سیستم در حال حاضر مهمترین سمینارها و کنفرانس های بین المللی را تحت پوشش خود قرار داده است. و در بزرگترین وب کنفرانسهای جهان در اکثر کشورهای مترقی ، از این سیستم استفاده میگردد. البته قطعاً توانایی و قدرت چشمگیر کمپانی با عظمت ادوبی بر هیچ کس پوشیده نیست و حداقل همه ما با یکی از محصولات بی بدیل و بی رقیب این کمپانی ؛ یعنی همان نرم افزار معروف فتوشاپ ؛ از نزدیک آشنا هستیم.

گروه آموزشی – مهنندسی سیویلرن علاوه بر فعالیت های گسترده ای که در حال و آینده در مارکت آموزشی کشور برعهده دارد ؛ رسالت های دیگری نیز برای خود تعیین نموده است. انتشارات ؛ سامانه پرسش و پاسخ و رسانه دیجیتال سیویلرن همگی رسالت هایی هستند که سیویلرن را به اهداف خود نزدیک و تزدیک تر می کنند.

انتشارات سیویلرن ؛ یعنی معرفی و آشنایی جامعه مهندسی با محتوای علمی – آموزشی موجود در کشور و جهان!

انتشارات سیویلرن با بخشهایی از جمله ایبو ک های مهندسی ؛ مقالات علمی – کاربردی ؛ کتابخانه لاتین و بین المللی و نرم افزارهای مهندسی سعی در خدمت رسانی بی وقفه به کاربران و مخاطبان خود دارد. به عبارتی سیویلرن معتقد است بدون منابع کمک آموزشی مناسب و خوب نمی توان به رسالت و اهدافی که سیویلرن سرلوحه کار خود قرار داده است رسید. در کنار آموزشهای علمی – کاربردی سیویلرن قطعاُ به منابع و رفرنس های معتبر داخلی و بین المللی نیاز است. گذشته از اینها انتشارات سیویلرن سعی دارد با انتشار محتوای تخصصی - مهندسی خود ؛ چهره های جوان و فرهیخته را به جامعه دانشجویی و مهندسی کشور معرفی کند. تا این مقدمه ای باشد برای حضور این عزیزان در حیطه تخصص و دانشی که سالها برای آن کسب علم و تجربه کرده اند. پس می توان انتشارات سیویلرن را ویترینی برای نمایش آنچه که مهندسان جوان و دانشجویان جویای نام در پی آن هستند ؛ نامید.

سامانه پرسش و پاسخ ؛ سامانه ای است برای ارائه راهکارها ؛ مشورت ها و راهنمایی های افرادیکه به عنوان مدرسین و اعضای هیئت علمی گروه آموزشی سیویلرن در این سامانه فعالیت دارند.

یکی از دغدغه دانشجویان و مهندسان جوان در اگثر گروه ها و انجمن های علمی و عمرانی ؛ معتبر نبودن برخی از پاسخها از سوی برخی از کاربران آن گروه ها و انجمن هاست. لذا گروه سیویلرن با معرفی چهره های مطرح علمی و باسواد کشور این معضل را برای همیشه حل نموده است. مخاطبی که در سامانه پرسش و پاسخ سوالی را مطرح میکند ؛ پاسخ خود را از فردی می گیرد که گروه آموزشی سویلرن بر آن مهر تائید زده است. لذا مخاطب می تواند به راحتی به آن پاسخ استناد کرده و با خیالی آسوده به مطالعه و تحقیق در زمینه مورد نظر خود بپردازد. بدیهی است در سامانه پرسش و پاسخ سیویلرن ؛ اساتید و مدرسین سیویلرن همواره سعی دارند پاسخ هایی مبتنی بر استانداردها و آئین نامه های کشور ارائه کنند و در مواقع لزوم تجربیات خود را ،مرجعی برای پاسخ به سوالات کاربران قرار دهند. در این حالت کاربران پرسشگر می توانند با طرح سوال خود با دیگر مدرسین گروه سیویلرن و همچنين همکاران علمي گروه ؛ به یک جمع بندی مناسب رسیده و بر صحت و درستی پاسخها مهر تائید بزنند.

و اما رسانه ديجيتال سیویلرن . . . !

رساه سیویلن می کوشد تا حقیقتاً یک رسانه قدرتمند و تاثیرگذار باشد و نقش یک رسانه پویا را بدرستی ایفا کند. بدیهی است رسانه سیویلرن برای رسیدن به این مهم باید فاکتورها و معیارهایی را برای خود تعریف و آنها را رعایت نماید. کیفیت بالای سمعی – بصری ؛ صحت گزارشات ارائه شده ؛ انعکاس معضلات جامعه علمی – مهندسی در کشور و . . . همگی میتواند فاکتورهایی برای رسانه سیویلرن باشد. از آنجائیکه گروه سیویلرن یک گروه علمی – آموزشی – مهندسی است ، لذا کاملاً بدیهی است که بخش اعظم محتوای رسانه خود را به این امر اختصاص دهد. لذا در رسانه سیویلرن در روزهای آتی ؛ فیلم ها و تصاویر آموزشی و پادکست های علمی ـ مهندسی فراوانی را مشاهده خواهید نمود که همگی این محصولات در راستای تکمیل کردن اهداف آموزشی گروه سیویلرن خواهند بود.

جامعه مجازي سيويلرن ؛ بستري نو در راستاي انتقال ازلاعات مهندسي عمران

ما در سیویلرن با تاسیس یک جامعه مجازی درصدد هستیم همه مهندسان و دانشجویان رشته مهندسی عمران را در یک جا جمع کرده و حقیقتاً به یک جامعه علمی – مهندسی پویا در کشور دست پیدا کنیم.هدف ما در سیویلرن ارتباط و لینک دادن مهندسان و دانشجویان است. یعنی ارتباط و اتصال افراد باتجربه و بادانش فنی ، با افراد دانش پذیر و جویای دانش و تجربه ! این هدف در واقع به نوعی همان شعار کلیشه ای اتصال صنعت به دانشگاه را تداعی می کند. ولی اینبار با رویکردی دیگر . . . ! 

اکثر موسسات و رسانه های آموزشی و مهندسی در کشور تنها در پی آن بوده اند که به نحوی دانشگاه را به صنعت نزدیک کنند. ولی آیا حقیقتاُ در این چند سال چند درصد از این شعار کلیشه ای و تکراری ، جامعه عمل یافته است؟! چیزی که سیویلرن به دنبال آن است ؛ ارتباط عرضه و تقاضا در جامعه مهندسی است. به عبارتی سیویلرن می کوشد تا با ایجاد یک بستر مناسب و در قالب یک جامعه مجازی مهندسی ، افراد با تجربه و صاحب فن را به افراد تازه کار و جوان و پرانرژی و جویای نام ؛ گره بزند. در این راستا انجمن علمی ـ مهندسی سیویلرن نیز راه اندازی شده است ، ولی فعال نیست! چرا که سیویلرن معتقد است زمانی باید اقدام به افتتاح انجمن خود کند که دارای جامعه مجازی گسترده ای باشد. به عبارتی سیویلرن ابتدا در پی ایجاد زیرساخت ها برای این منظور است و پس از تشکیل یک جامعه مجازی مهندسی پویا در سیویلرن ، اقدام به افتتاح انجمن خود می کند. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر اعضای جامعه مجازی سیویلرن میتوانند با ارسال پیام های شخصی و دنبال کردن افراد مورد علاقه خود و همچنین لایک کردن صفحات یکدیگر ؛ در پی ایجاد ارتباطات نزدیکی باشند که شاید در آینده منجر به همکاریهایی در زمینه های مختلف علمی و مهندسی گردد. جالب است بدانيد همين که در وب سايت سيويلرن عضو شويد ؛ عضوي از جامعه مجازي سيويلرن محسوب مي شويد. پس با عضو شدن در سايت علاوه بر عضويت در سايت ؛ عضو اولين جامعه مجازي مهندسي کشور شويد و از انکانات آن لذت ببريد!

تمام آنچه که بیان شد خلاصه ای از  اهداف و عملکرد گروه آموزشی مهندسی سیویلرن در حال و مخصوصاً آینده است. سیویلرن مصصم است در راهی که قدم گذاشته است بتواند بهترین ها را ارائه کند و روز به روز به خواسته و رضایت کاربرانش نزدیک و نزدیک گردد. صداقت و راستگویی بزرگترین ویژگی گروه سیویلرن در حال و آینده خواهد بود. ما هیچگاه به کاربران خود دروغ نخواهیم گفت حتی اگر به ضررمان باشد.

در پایان امید داریم با تکیه بر توانایی های خود و با توکل به درگاه پروردگار متعال ؛ همه آنچه را که تا بدین جا بیان کردیم ؛ به مرحله اجرا  بگذاریم. کاملاً بدیهی است که در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم بود و نهایت تلاش خود را خواهیم کرد. تنها انتظار ما از شما تنها حمايت است. حمايتي در پرتو آگاهي و اطمينان! يعني نمي خواهيم فقط ما را تائيد کنيد ؛ بلکه انتظار داريم به سنجش ما و مقايسه ما با ديگر گروه ها و موسساات آموزشي ديگر به حمايت از ما بپردازيد. اگر مطمئن شديد که ما آنچه را که ادعا مي کنيم ؛ هستيم ؛آنگاه مارا حمايت کنيد. قطعاً پاسخ اطمينان شما عزيزان را آنطور که شايسته شما و جامعه دانشجويي و مهندسي کشور عزيزمان هست ؛ خواهيم داد تا همواره سرمان بالا باشد و به خود و به داشتن مخاطبيني چون شما بباليم.

پاينده و برقرار باشيد

گروه نشر و تبليغات سيويلرن

اشتراک ايميلي در فيد سيويلرن

 برای اطلاع از آخرین محتوای سیویلرن در ایمیل خود ؛ ایمیل آدرس خود را در کادر زیر وارد نمائید.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

 Subscribe in a reader

راه های ارتباطی با ما

ایمیل آدرس :

Info@Civilearn.com

Civilearn@gmail.com

تلفن : 

+98 912 88 76 100

مدیریت (اتیلا امینی) :

Atila.Amini1977@Gmail.Com

درباره ما

گروه آموزشی-مهندسی سیویلرن از سال 1387 با وب سایت عمرانکده آغاز کرده و تا به امروز همچنان ؛ کار خود را با نیت خدمت رسانی صادقانه و خدمات رایگان به مخاطبان و همراهانش ؛ در بستر مجازی نت دنبال کرده است.

 

logo-samandehi

گروه و کانال ما در تلگرام

  • گروه تخصصي سیویلرن  ؛ بحث و گفتگو پيرامون طراحی و محاسبات ساختمان
  • کانال سیویلرن ؛ انتشار محتواي وبسايت و درج برنامه هاي آموزشي اعم از ورکشاپها و وبينارهاي مهندسي

@Civilearn 

  • ارسال درخواست عضویت در گروه تلگرام :
  • +98 912 88 76 100
  • @Atila_Amini

**میزکار رفع اشکال جوملا**

**جلسه**

**اطلاعات پروفایل**

**حافظه استفاده شده**

**پرس وجوها از پایگاه داده ها**

**خطا ها در فایل زبان**

**فایل های زبان بارگذاری شده**

**کلمات ترجمه نشده**